«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Զալցբուրգի համալսարանների միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Պատմության, Հայ բանասիրության ֆակուլտետների ասպիրանտների համար՝ 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում 3 ամիս ժամկետով հետազոտական...
Հայտարարություններ
ապրիլ 2025 թ․
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Տրիեստի համալսարանների միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի քաղաքագիտության բաժնի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար` 2025-2026 ուստարվա 1...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում ԵՊՀ-ի և Բեռլինի ազատ համալսարանի (Բեռլին, Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Արևելագիտության և Պատմության ֆակուլտետների մագիստրատուրայի ուսանողների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Իննսբրուկի համալսարանների միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Պատմության ֆակուլտետի մագիստրատուրայի ուսանողների և ասպիրանտների համար՝ 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում 2 ամիս ժամկետով...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Մինհոյի համալսարանի (Պորտուգալիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար` 2025/2026 ուսումնական տարում 1 կիսամյակ ուսանելու նպատակով...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Գրանադայի համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն բակալավրիատի ուսանողների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում 5 ամիս ժամկետով ուսանելու նպատակով:
Աշխատանքային լեզուն...
մարտ 2025 թ․
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Կոտ դ'Ազուր համալսարանի (Ֆրանսիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ ԵՊՀ մագիստրատուրայի ուսանողների և ասպիրատների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Տարտուի համալսարանի (Էստոնիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Կենսաբանության ֆակուլտետի ուսանողների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Անգլերենի...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Վալլադոլիդի համալսարանի (Իսպանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար` 2025/2026 ուսումնական տարում 5 ամիս ժամկետով ուսանելու...
«Էրազմուս+» շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Գրայֆսվալդի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի գերմանական բանասիրության ամբիոնի, Միջազգային հարաբերությունների, Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի...

The agreement, signed as part of the Erasmus+ International Credit Mobility Programme between Yerevan State University and the University of Salzburg, offers a mobility opportunity for PhD students from the Faculties of History and Armenian Philology to carry out research work for a period of 3...
April 2025
Art. 1 Purpose of the call and general regulations
This call regulates the application procedure for student and staff mobility in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between the University of Trieste and Yerevan State University.
Erasmus+ is the EU programme for...
The agreement, signed as part of the Erasmus+ International Credit Mobility Program between Yerevan State University and Free University of Berlin (Germany), offers mobility opportunities for master’s students from the Faculty of Oriental Studies and the Faculty of History for studying in the 1st...
This call regulates the application procedure for students from the Faculty of History in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between University of Innsbruck and Yerevan State University.
Under this call applications are available from Yerevan State University for MA...
The agreement, signed as part of the Erasmus+ International Credit Mobility Program between Yerevan State University and the University of Minho, offers a mobility opportunity for YSU bachelor's and master's students. The program allows students to study for five months during the first semester of...
The agreement, signed as part of the Erasmus+ International Credit Mobility Program between Yerevan State University and the University of Granada, offers a mobility opportunity for YSU bachelor's students. The program allows students to study for five months during the first semester of the 2025...
March 2025
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility Programme, an agreement has been signed between Yerevan State University (YSU) and the University of Côte d'Azur (France), which outlines mobility opportunities for YSU master's and PhD students to study or conduct research during...
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between University of Tartu and Yerevan State University.
Under this call applications from the Faculty of Biology are available from Yerevan State University for study...
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility Programme, an agreement has been signed between Yerevan State University and University of Valladolid (Spain), which envisions a mobility opportunity for bachelor’s and master’s students for the academic year 2025/2026, with a...
This call regulates the application procedure for students in the framework of Erasmus+ project between University of Greifswald and Yerevan State University. Under this call mobilities (BA and MA level) from the Faculties of European Languages and Communication, Department of German Philology...